DATALOGIC
| 1D Code types | Code 39, Code 93, Code 128, EAN128, Codabar, Code 32, MSI, GS1 DataBar linear codes, UPC/EAN, UPC/EAN P2/P5 add ons, UPC/EAN Coupons, ISBN, Code 39 Full ASCII, Interleaved 2/5, Standard 2/5 |
|---|---|
| Approvals | RoHS |
| Colour | Yellow, Black |
| Dimension (mm) | 212 x 110 x 74 |
| Drop resistance | Withstands 50 drops from 6.6ft onto concrete surface |
| Humidity | 0-95% (Non-condensing) |
| Interface | Keyboard wedge, RS-232, USB |
| IP class | IP65 |
| Kit | No |
| Light source | 630-680nm VLD |
| Readable code types | 1D / Linear Codes |
|---|---|
| Reading angle window | Pitch:+/-60°; Tilt: +/- 10°; Skew: +/-65° |
| Reading speed | 35+/-5 scans/sec |
| Storage temperature max | 70 °C |
| Storage temperature min | -40 °C |
| Temperature operational max | 50 °C |
| Temperature operational min | -20 °C |
| Weight | 375 g |
| Wireless | No |
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Parts | Additional features | Battery | Charge time | Interface | Kit | Reads per charge | Weight | Wireless | Wireless technology | Price | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
**Obsolete - Please contact [email protected] for the replacement**
Art:
PD9330-AR
Copied
|
|
|
|
Keyboard wedge, RS-232, USB
|
No
|
|
375 g
|
No
|
|
|
||
**Obsolete - Please contact [email protected] for the replacement**
Art:
PD9330-ARK1
Copied
|
Kit includes: PD9330-AR Scanner and Cable CAB-550
|
|
|
Keyboard wedge, RS-232, USB
|
Yes
|
|
375 g
|
No
|
|
|
||
**Obsolete - Please contact [email protected] for the replacement**
Art:
PD9330-ARK2
Copied
|
Kit includes: PD9330-AR Scanner and Cable CAB-434
|
|
|
Keyboard wedge, RS-232, USB
|
Yes
|
|
375 g
|
No
|
|
|
||
**Obsolete - Please contact [email protected] for the replacement**
Art:
PM9300AR-SD-433K1C
Copied
|
Power supply 8-0935 and power cord not included
|
Lithium-ion 3350 mAh
|
4.5 hrs
|
Keyboard wedge, RS-232, RS-485, USB
|
Yes
|
40000
|
435 g
|
Yes
|
Datalogic STAR Cordless System
|
|
||
**Obsolete - Please contact [email protected] for the replacement**
Art:
PM9300AR-SD-910K1C
Copied
|
Power supply 8-0935 and power cord not included
|
Lithium-ion 3350 mAh
|
4.5 hrs
|
Keyboard wedge, RS-232, RS-485, USB
|
Yes
|
40000
|
435 g
|
Yes
|
Datalogic STAR Cordless System
|
|
||
**Obsolete - Please contact [email protected] for the replacement**
Art:
PBT9300-ARRB
Copied
|
Removable battery
|
Lithium-ion 3350 mAh
|
4.5 hrs
|
Keyboard wedge, RS-232, USB
|
No
|
40000
|
435 g
|
Yes
|
Bluetooth Wireless Technology
|
|
||
**Obsolete - Please contact [email protected] for the replacement**
Art:
PBT9300-ARRBK20EU
Copied
|
Kit includes: PBT9300-ARRB Scanner, BC9030-BT Base, EU Power Brick/Cord and CAB-433 Cable
|
Lithium-ion 3350 mAh
|
4.5 hrs
|
Keyboard wedge, RS-232, USB
|
Yes
|
40000
|
435 g
|
Yes
|
Bluetooth Wireless Technology
|
|
||
**Obsolete - Please contact [email protected] for the replacement**
Art:
PBT9300-ARRBK10US
Copied
|
Kit includes: PBT9300-ARRB Scanner, BC9030-BT Base, US Power Brick/Cord and CAB-438 Cable
|
Lithium-ion 3350 mAh
|
4.5 hrs
|
Keyboard wedge, RS-232, USB
|
Yes
|
40000
|
435 g
|
Yes
|
Bluetooth Wireless Technology
|
|
||
**Obsolete - Please contact [email protected] for the replacement**
Art:
PM9300-DKAR433RB
Copied
|
Display/16-Key, Removable battery
|
Lithium-ion 3350 mAh
|
4.5 hrs
|
Keyboard wedge, RS-232, RS-485, USB
|
No
|
40000
|
465 g
|
Yes
|
Datalogic STAR Cordless System
|
|
||
**Obsolete - Please contact [email protected] for the replacement**
Art:
PM9300-DAR433RB
Copied
|
Display/4-Key, Removable battery
|
Lithium-ion 3350 mAh
|
4.5 hrs
|
Keyboard wedge, RS-232, RS-485, USB
|
No
|
40000
|
465 g
|
Yes
|
Datalogic STAR Cordless System
|
|
||
**Obsolete - Please contact [email protected] for the replacement**
Art:
PM9300-AR433RB
Copied
|
Removable battery
|
Lithium-ion 3350 mAh
|
4.5 hrs
|
Keyboard wedge, RS-232, RS-485, USB
|
No
|
40000
|
435 g
|
Yes
|
Datalogic STAR Cordless System
|
|
||
**Obsolete - Please contact [email protected] for the replacement**
Art:
PM9300-DKAR910RB
Copied
|
Display/16-Key, Removable battery
|
Lithium-ion 3350 mAh
|
4.5 hrs
|
Keyboard wedge, RS-232, RS-485, USB
|
No
|
40000
|
465 g
|
Yes
|
Datalogic STAR Cordless System
|
|
||
**Obsolete - Please contact [email protected] for the replacement**
Art:
PM9300-DAR910RB
Copied
|
Display/4-Key, Removable battery
|
Lithium-ion 3350 mAh
|
4.5 hrs
|
Keyboard wedge, RS-232, RS-485, USB
|
No
|
40000
|
465 g
|
Yes
|
Datalogic STAR Cordless System
|
|
||
**Obsolete - Please contact [email protected] for the replacement**
Art:
PM9300-AR910RB
Copied
|
Removable battery
|
Lithium-ion 3350 mAh
|
4.5 hrs
|
Keyboard wedge, RS-232, RS-485, USB
|
No
|
40000
|
435 g
|
Yes
|
Datalogic STAR Cordless System
|
|
||
**Obsolete - Please contact [email protected] for the replacement**
Art:
PM9300-AR433RBK20
Copied
|
Kit includes: PM9300-AR433RB Scanner, BC9030-433 Base, EU Power Brick/Cord and CAB-433 Cable
|
Lithium-ion 3350 mAh
|
4.5 hrs
|
Keyboard wedge, RS-232, RS-485, USB
|
Yes
|
40000
|
435 g
|
Yes
|
Datalogic STAR Cordless System
|
|
||
**Obsolete - Please contact [email protected] for the replacement**
Art:
PM9300-AR910RBK20
Copied
|
Kit includes: PM9300-AR910RB Scanner, BC9030-910 Base, US Power Brick/Cord and CAB-433 Cable
|
Lithium-ion 3350 mAh
|
4.5 hrs
|
Keyboard wedge, RS-232, RS-485, USB
|
Yes
|
40000
|
435 g
|
Yes
|
Datalogic STAR Cordless System
|
|
||
**Obsolete - Please contact [email protected] for the replacement**
Art:
PM9300-AR433RBK10
Copied
|
Kit includes: PM9300-AR433RB Scanner, BC9030-433 Base, EU Power Brick/Cord and CAB-438 Cable
|
Lithium-ion 3350 mAh
|
4.5 hrs
|
Keyboard wedge, RS-232, RS-485, USB
|
Yes
|
40000
|
435 g
|
Yes
|
Datalogic STAR Cordless System
|
|
||
**Obsolete - Please contact [email protected] for the replacement**
Art:
PM9300-AR910RBK10
Copied
|
Kit includes: PM9300-AR910RB Scanner, BC9030-910 Base, US Power Brick/Cord and CAB-438 Cable
|
Lithium-ion 3350 mAh
|
4.5 hrs
|
Keyboard wedge, RS-232, RS-485, USB
|
Yes
|
40000
|
435 g
|
Yes
|
Datalogic STAR Cordless System
|
|
Select a variant in the list