| Connection | G1/2 |
|---|---|
| Electrical connection | DIN EN 175301-803-A |
| IP class | IP65 |
| Length | 50 mm |
| Manufacturer part no. | PT25/PD/50/6/G1/2"/0..+50C/NR |
| Material of body | Stainless steel AISI 304 |
| Material of wetted parts | Stainless steel 316L |
| Signal type | 4-20 mA |
|---|---|
| Supply voltage dc max | 35 V DC |
| Supply voltage dc min | 8 V DC |
| Temperature operational max | 50 °C |
| Temperature operational min | 0 °C |
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Parts | Electrical connection | IP class | Length | Manufacturer part no. | Temperature operational max | Price | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
0..50°C 4-20mA 6x50mm G1/2" DIN-A
Art:
PT25050050.000
Copied
|
DIN EN 175301-803-A
|
IP65
|
50 mm
|
PT25/PD/50/6/G1/2"/0..+50C/NR
|
50 °C
|
|
||
|
0..50°C 4-20mA 6x50mm G1/2" M12-connector
Art:
PT25050050.001
Copied
|
M12x1 4-pole
|
IP67
|
50 mm
|
PT25/PM12/50/6/G1/2"/0..+50C/NR
|
50 °C
|
|
||
|
0..100°C 4-20mA 6x75mm G1/2" DIN-A
Art:
PT25100075.000
Copied
|
DIN EN 175301-803-A
|
IP65
|
75 mm
|
PT25/PD/75/6/G1/2"/0..+100C/NR
|
100 °C
|
|
Select a variant in the list