DUELCO
Flexible safety relay with time delayed outputs for the highest safety category.
| Approvals | CE, cULus |
|---|---|
| IP class connection | IP20 |
| IP class housing | IP40 |
| Mechanical life expectancy | 1 million |
| PL | e |
| Safety category | 4 |
| Safety outputs NO | 4 |
| Signal output NC | 1 |
|---|---|
| Supply voltage | 24V AC/DC |
| Temperature operational max | 50 °C |
| Temperature operational min | -25 °C |
| Tolerance | ±10% |
Flexible safety relay with time delayed outputs for the highest safety category.