DUELCO
Extension module for increasing the number of contacts. Compatible with the complete Duelco safety relay range.
Â
| IP class connection | IP20 |
|---|---|
| IP class housing | IP40 |
| Mechanical life expectancy | >10 million |
| PL | e |
| Safety category | 4 |
| Safety outputs NO | 4 |
| Supply voltage | 24V DC |
|---|---|
| Temperature operational max | 50 °C |
| Temperature operational min | 0 °C |
| Tolerance | ±10% |
| Width | 22.5 mm |
Extension module for increasing the number of contacts. Compatible with the complete Duelco safety relay range.
Â
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Parts | Price | ||
|---|---|---|---|
|
EU2001 Extention Module 4NO 24Vdc
Art:
42022001
Copied
|
|
||
|
Extension module, EU-2001F, 4 NO+transistor, 24 V DC, 0,5 s
Art:
42023105
Copied
|
|
||
|
Extension module, EU-2001F, 4 NO+transistor, 24 V DC, 1 s
Art:
42023110
Copied
|
|
||
|
Extension module, EU-2001F, 4 NO+transistor, 24 V DC, 2 s
Art:
42023120
Copied
|
|
||
|
Extension module, EU-2001F, 4 NO+transistor, 24 V DC, 4 s
Art:
42023140
Copied
|
|
Select a variant in the list