| Cable diameter | 5,3 +0,30/-0,10 mm |
|---|---|
| Cable length | 2 m |
| Coding | A |
| Colour cable | Black |
| Contact embodiment | Straight male |
| Drag Chain Tested | No |
| IP class | IP67 |
| LED indicator | No |
| Manufacturer part no. | 1200060257 |
| Material cable | PUR/PVC |
| Material contacts | Gold plated |
|---|---|
| Number of poles | 3 |
| Rated current | 4 A |
| Rated wire cross section | 0.34 mm² |
| Shielded | No |
| Temperature range fixed use from | -30 °C |
| Temperature range flexible use from | -5 °C |
| Temperature range flexible use to | 80 °C |
| Voltage max | 250 V |
We are pleased to announce that OEM Automatic Ltd has acquired Motion29 Ltd. Bringing together the expertise, products, and services of both organisations under both the OEM and Motion29 brands, strengthening our overall offering.
Discover how fault masking is compromising the safety of your workplace and find out how OEM Automatic can help you to prevent it completely. Creating a safe and secure work environment.
Learn more about Inxpect radar systems. The worlds first SIL 2/PL d certified, radar-based safety system for use around hazardous machinery.
Whether you're working with opaque materials or transparent items like glass or plastic, these sensors deliver reliable performance across a wide range of applications.
OEM Automatics Safety Experts guide you through the process of setting up your light curtains & barriers, to protect your people and equipment.
Ultra fast-acting fuse links engineered specifically to shield delicate semiconductor devices.
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Parts | Cable diameter | Cable length | Contact embodiment | Current max | Halogen-free | Manufacturer part no. | Number of poles | Rated current | Rated wire cross section | Voltage max | Price | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
MMC-4P-3W-MM-ST-2M-PUR
Art:
803006P03M020
Copied
|
5,3 +0,30/-0,10 mm
|
2 m
|
Straight male
|
|
|
1200060257
|
3
|
4 A
|
0.34 mm²
|
250 V
|
|
||
Cordset M12-M-ST-3p-5m
Art:
803006P03M050
Copied
|
5,3 +0,30/-0,10 mm
|
5 m
|
Straight male
|
|
|
1200060261
|
3
|
4 A
|
0.34 mm²
|
250 V
|
|
||
Art:
803006P03M100
Copied
|
5,3 +0,30/-0,10 mm
|
10 m
|
Straight male
|
|
|
1200658613
|
3
|
4 A
|
0.34 mm²
|
250 V
|
|
||
MMC-4P-4W-MM-ST-2M-PUR
Art:
804006P03M020
Copied
|
5,3 +0,30/-0,10 mm
|
2 m
|
Straight male
|
4 A
|
No
|
1200060570
|
4
|
|
0.34 mm²
|
250 V
|
|
||
MMC-4P-4W-MM-ST-5M-PUR
Art:
804006P03M050
Copied
|
5,3 +0,30/-0,10 mm
|
5 m
|
Straight male
|
4 A
|
No
|
1200060047
|
4
|
|
0.34 mm²
|
250 V
|
|
||
Cordset M12-MALE-ST-4p-10m PUR
Art:
804006P03M100
Copied
|
5,3 +0,30/-0,10 mm
|
10 m
|
Straight male
|
|
|
1200060572
|
4
|
4 A
|
0.34 mm²
|
250 V
|
|
||
Cordset M12-M-ST-5p-2m
Art:
805006P03M020
Copied
|
5,7 +0,30/-0,10 mm
|
2 m
|
Straight male
|
4 A
|
|
1200060680
|
5
|
|
0.34 mm²
|
60 V
|
|
||
Cordset M12-MALE-ST-5p-5m PUR
Art:
805006P03M050
Copied
|
5,7 +0,30/-0,10 mm
|
5 m
|
Straight male
|
4 A
|
|
1200060682
|
5
|
|
0.34 mm²
|
60 V
|
|
||
KABELKONT M12 RAK HA 10MPUR 5P
Art:
805006P03M100
Copied
|
5,7 +0,30/-0,10 mm
|
10 m
|
Straight male
|
|
|
1200652158
|
5
|
4 A
|
0.34 mm²
|
60 V
|
|
||
|
Art:
803007P03M020
Copied
|
5,3 +0,30/-0,10 mm
|
2 m
|
Angled male
|
|
|
1200060288
|
3
|
4 A
|
0.34 mm²
|
250 V
|
|
||
|
KABELKONT M12 90° HA 5MPUR 3P
Art:
803007P03M050
Copied
|
5,3 +0,30/-0,10 mm
|
5 m
|
Angled male
|
|
|
1200062055
|
3
|
4 A
|
0.34 mm²
|
250 V
|
|
||
|
Art:
803007P03M100
Copied
|
5,3 +0,30/-0,10 mm
|
10 m
|
Angled male
|
|
|
1200658618
|
3
|
4 A
|
0.34 mm²
|
250 V
|
|
||
|
Cordset M12-M-90-4p-2m
Art:
804007P03M020
Copied
|
5,3 +0,30/-0,10 mm
|
2 m
|
Angled male
|
|
|
1200060592
|
4
|
4 A
|
0.34 mm²
|
250 V
|
|
||
|
MMC-4P-4W-MM-90-10M-PUR
Art:
804007P03M100
Copied
|
5,3 +0,30/-0,10 mm
|
10 m
|
Angled male
|
|
|
1200060595
|
4
|
4 A
|
0.34 mm²
|
250 V
|
|
||
|
MMC-4P-4W-MM-90-5M-PUR
Art:
804007P03M050
Copied
|
5,3 +0,30/-0,10 mm
|
5 m
|
Angled male
|
|
|
1200060594
|
4
|
4 A
|
0.34 mm²
|
250 V
|
|
||
|
Cordset M12-M-90-5p-2m
Art:
805007P03M020
Copied
|
5,7 +0,30/-0,10 mm
|
2 m
|
Angled male
|
|
|
1200060697
|
5
|
4 A
|
0.34 mm²
|
60 V
|
|
||
|
M12 cordset 90º male 5m PUR
Art:
805007P03M050
Copied
|
5,7 +0,30/-0,10 mm
|
5 m
|
Angled male
|
4 A
|
|
1200658186
|
5
|
|
0.34 mm²
|
60 V
|
|
||
|
M12 cordset 90º male 5-pole 10m PUR
Art:
805007P03M100
Copied
|
5,7 +0,30/-0,10 mm
|
10 m
|
Angled male
|
4 A
|
|
1200655006
|
5
|
|
0.34 mm²
|
60 V
|
|
||
Cordset M12-M-ST-8p-5m, PUR
Art:
808006P02M050
Copied
|
6,7 +0,30/-0,10 mm
|
5 m
|
Straight male
|
|
|
1200650968
|
8
|
2 A
|
0.25 mm²
|
30 V
|
|
||
Cordset M12-MALE-ST-8p-10m
Art:
808006P02M100
Copied
|
6,7 +0,30/-0,10 mm
|
10 m
|
Straight male
|
|
|
1200650969
|
8
|
2 A
|
0.25 mm²
|
30 V
|
|
||
M12 CORDSET 8P MALE STRAIGHT 2m PUR
Art:
808006P02M020
Copied
|
6,7 +0,30/-0,10 mm
|
2 m
|
Straight male
|
|
|
1200650964
|
8
|
2 A
|
0.25 mm²
|
30 V
|
|
||
|
M12 cordset 90º male 2m PUR
Art:
808007P02M020
Copied
|
6,7 +0,30/-0,10 mm
|
2 m
|
Angled male
|
|
|
1200651800
|
8
|
2 A
|
0.25 mm²
|
30 V
|
|
||
|
Art:
808007P02M050
Copied
|
6,7 +0,30/-0,10 mm
|
5 m
|
Angled male
|
|
|
1200658258
|
8
|
2 A
|
0.25 mm²
|
30 V
|
|
||
|
Art:
808007P02M100
Copied
|
6,7 +0,30/-0,10 mm
|
10 m
|
Angled male
|
|
|
1200658259
|
8
|
2 A
|
0.25 mm²
|
30 V
|
|
Select a variant in the list