| Cable diameter | 6,7 mm |
|---|---|
| Cable length | 5 m |
| Coding | D |
| Colour cable | Green |
| Connection | M12 |
| Connection - male | M12 |
| Contact embodiment | Straight male |
| Drag Chain Tested | Yes |
| IP class | IP67 |
|---|---|
| Material of connection | Metal |
| Number of poles | 4 |
| Rated wire cross section | 0.34 mm² |
| Shielded | Yes |
| Temperature range fixed use from | -20 °C |
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Parts | Cable length | Price | ||
|---|---|---|---|---|
|
bordset M12-M-ST D-coded 5.0m
Art:
E10A00611M050
Copied
|
5 m
|
|
||
|
Cordset M12-M-ST D-coded 10m
Art:
E10A00611M100
Copied
|
10 m
|
|
||
|
Cordset M12/M12-M/M-ST/ST D-coded 1.0m
Art:
E11A06011M010
Copied
|
1 m
|
|
||
|
Cordset M12/M12-M/M-ST/ST D-coded 2.0m
Art:
E11A06011M020
Copied
|
2 m
|
|
||
|
Cordset M12/M12-M/M-ST/ST D-coded 5.0m
Art:
E11A06011M050
Copied
|
5 m
|
|
Select a variant in the list