| Cable diameter | 5,3 +0,30/-0,10 mm |
|---|---|
| Cable length | 2 m |
| Coding | A |
| Colour cable | Black |
| Connection | Ultra-Lock |
| Contact embodiment | Straight female |
| Drag Chain Tested | No |
| IP class | IP67, IP68, IP69K |
| LED indicator | No |
| Material of connection | Metal |
| Number of poles | 3 |
|---|---|
| Rated current | 4 A |
| Rated wire cross section | 0.34 mm² |
| Shielded | No |
| Temperature range fixed use from | -30 °C |
| Temperature range flexible use from | -5 °C |
| Temperature range flexible use to | 80 °C |
| Voltage max | 250 V |
We are pleased to announce that OEM Automatic Ltd has acquired Motion29 Ltd. Bringing together the expertise, products, and services of both organisations under both the OEM and Motion29 brands, strengthening our overall offering.
Discover how fault masking is compromising the safety of your workplace and find out how OEM Automatic can help you to prevent it completely. Creating a safe and secure work environment.
Learn more about Inxpect radar systems. The worlds first SIL 2/PL d certified, radar-based safety system for use around hazardous machinery.
Whether you're working with opaque materials or transparent items like glass or plastic, these sensors deliver reliable performance across a wide range of applications.
OEM Automatics Safety Experts guide you through the process of setting up your light curtains & barriers, to protect your people and equipment.
Ultra fast-acting fuse links engineered specifically to shield delicate semiconductor devices.
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Parts | Cable length | Contact embodiment | Number of poles | Price | ||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
Cordset UL.12-F-ST-3p-2m
Art:
W03000P03M020
Copied
|
2 m
|
Straight female
|
3
|
|
||
|
Cordset UL.12-F-ST-3p-5m
Art:
W03000P03M050
Copied
|
5 m
|
Straight female
|
3
|
|
||
|
Cordset UL.12-F-ST-3p-10m
Art:
W03000P03M100
Copied
|
10 m
|
Straight female
|
3
|
|
||
|
Cordset UL.12-F-ST-4p-2m
Art:
W04000P03M020
Copied
|
2 m
|
Straight female
|
4
|
|
||
|
Cordset UL.12-F-ST-4p-5m
Art:
W04000P03M050
Copied
|
5 m
|
Straight female
|
4
|
|
||
|
Cordset U12 RAK 10m PUR
Art:
W04000P03M100
Copied
|
10 m
|
Straight female
|
4
|
|
||
|
Cordset U12 90° 2m PUR
Art:
W03001P03M020
Copied
|
2 m
|
Angled female
|
3
|
|
||
|
Cordset UL.12-F-90-3p-5m
Art:
W03001P03M050
Copied
|
5 m
|
Angled female
|
3
|
|
||
|
Cordset U12 90° 10m PUR
Art:
W03001P03M100
Copied
|
10 m
|
Angled female
|
3
|
|
||
|
Cordset UL.12-F-90-4p-2m
Art:
W04001P03M020
Copied
|
2 m
|
Angled female
|
4
|
|
||
|
UL.M12-4P-FE-90-5M-PUR
Art:
W04001P03M050
Copied
|
5 m
|
Angled female
|
4
|
|
||
|
Cordset U12 90° 10m PUR
Art:
W04001P03M100
Copied
|
10 m
|
Angled female
|
4
|
|
Select a variant in the list